Beeld en geluid

Via deze pagina vindt u foto’s, prenten, films, geluidsopnames, affiches, plattegronden en kaarten van de stad en de omgeving. Veel materiaal staat online, maar soms moet u naar de studiezaal komen om het materiaal te bekijken of te beluisteren.

Zoek in beeld en geluid

Beeldbank

Hulp bij zoeken door beeld en geluid

Raadpleeg de website voor antwoorden op de veelgestelde vragen. Neem contact met het Stadsarchief Rotterdam op bij andere vragen en opmerkingen, of wanneer u niet kunt vinden wat u zoekt.

Indien er bij uw resultaat geen beeld aanwezig is, kan het zijn dat we deze niet online mogen tonen omdat deze nog niet gedigitaliseerd is of omdat deze auteursrechtelijk is beschermd.

Lees meer informatie over het bestellen van beeldmateriaal op deze pagina.

Filter: Collectie Ary Groeneveldx
beacon
19  zoekresultaten
Erfgoedstuk
3453-1  Stukgoedpallet met dozen waarin bevroren kalkoenen zijn verpakt, hangt boven het dek van m.s. 'Prinses Irene' van de Oranje Lijn.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
4665-1  In de IJsselhaven ligt m.s. 'René' en wordt een lading van 27.000 kisten Spaanse sinaasappelen en mandarijnen gelost.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
5130  Dozen met bevroren kalkoenen worden gelost vanuit een schip bij de loods van S.S.M. Lijn.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
5370  Transportdemonstratie door nieuw turbine-hefschroefvliegtuig van het type 'Augusta Bell 204 B' die lading lost uit binnenvaartschip.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
6169  Afgevallen lading van gekantelde Franse vrachtwagen bij Maastunnelplein in Charlois.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
6911  Stukgoedlading in het geopende ruim van een binnenvaartschip.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
6724  Loods van Wm. H. Müller & Co's Stuwadoors Maatschappij NV.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
7254  Vrachtkisten met hulpgoederen voor Mozambique worden aan boord gehesen van ms. Walvis B.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
7821-2  Kisten hangen in de takels nabij loods Hamburg.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
7821-1  Werkers in de haven met kisten en takels.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
8632-5  Havenarbeiders aan het laden en lossen, in en rond een scheepsruim.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
8632-4  Havenarbeider geeft met gebaren aan (vooral richting kraanmachinist) hoe een vracht tijdens de overslag moet worden behandeld.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
8632-3  Havenarbeider werkt met handbewegingen, een soort gebarentaal, samen met zijn collega's.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
8632-2  Gebarentaal van een havenwerker, in contact met de kraanmachinist, bij het ruim van een schip in de Maashaven.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
8632-1  Twee havenarbeiders bezig op een havenkade met de overslag van een pallet dozen met gecondenseerde melk.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
20036-76-0  Bananen uit Ecuador worden gelost in de Eemhaven bij havenbedrijf Quick-Dispatch.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
10263-2  Verwerking van stukgoed door walkraan in de Parkhaven bij Müller.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
10263-1  Overslag stukgoed met walkranen en drijvende RSM-kraan.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie

Zoektips en veelgestelde vragen

Begin ruim te zoeken

Type uw zoekterm in het veld ‘Alle velden’. Mocht u teveel resultaten krijgen, voeg dan één of meer zoekwoorden toe.

Ook kunt u het veld 'periode' invullen met een jaartal. Daarnaast kunt u zoeken op 'vervaardiger'. Dit is de fotograaf, filmmaker, regisseur, kunstenaar of ontwerper van het document.

Bijvoorbeeld

Alle velden: bioscoop Coolsingel
Datum: 1920 - 1940
Vervaardiger: Groeneveld

Hebt u juist te weinig resultaten gevonden? Dan kunt u verschillende termen combineren met het woord OR ertussen.
Bijvoorbeeld: bioscoop OR filmhuis OR filmtheater.

Handige zoektips

  • Met een $-teken voor een zoekterm, zoekt u naar woorden die op elkaar lijken. Bijvoorbeeld: $mulder. Dat levert naast mulder ook muller, mulders of ulder op.
  • Een ? vervangt een letter.
  • Een * vervangt een aantal letters.
  • Begin een zoekterm nooit met een ? of *, zo'n zoekopdracht kost veel tijd.
  • Het maakt niet uit of u hoofdletters of kleine letters gebruikt.
  • Met sommige woorden is het moeilijk zoeken. Zo levert 'Het' geen resultaat op.
  • Met dubbele aanhalingstekens voor en aan het eind van uw zoekterm zoekt u precies. Bijvoorbeeld: "Het bezoek aan Rotterdam".

Het resultaat verder verfijnen

Uw zoekresultaat kunt u verder verfijnen op door de filteropties te gebruiken. U filtert hier op materiaalsoort, op beschrijvingen met of zonder bestand of op afbeeldingen die downloadbaar zijn.

Het resultaat sorteren

U kunt de zoekresultaten sorteren op datering, nummer of op laatste wijziging.

De weergave van uw resultaten

Met de weergave-icoontjes op de groene balk kunt u de wijze van presentatie van uw resultaten veranderen. Hier kunt u bijvoorbeeld kiezen voor beeld en beschrijvingen in plaats van alleen plaatjes.

Dit betekent dat de afbeelding wel in het archief zit, maar nog niet op de website staat.
Wilt u de afbeelding toch graag bekijken? Neemt u dan contact op.

Van veel materiaal in onze beeldcollectie kunt u een digitale reproductie kopen. Ga daarvoor naar de pagina Bestellen.

Bestellingen worden binnen 10 werkdagen afgehandeld; spoedaanvragen binnen 5 werkdagen.

De standaard aanleverspecificaties van het Stadsarchief:

  • Stilstaand beeld - JPG, 300 DPI,  25 cm aan de langste zijde, 8-bit
  • Bewegend beeld - Mp4 broadcastkwaliteit, 720 pixels breed / h.264 codec / vbr 5-10
  • Audio  -  Mp3, 320kbps
    Heeft u bestanden van betere kwaliteit nodig, geeft u dit dan aan op het bestelformulier. Voor deze bestellingen gelden ook andere tarieven.

Op veel materiaal in de collectie van het Stadsarchief Rotterdam zit auteursrecht. Deze rechten zijn dan van de maker van het werk, bijvoorbeeld de fotograaf of kunstenaar. De auteursrechten gelden tot en met 70 jaar na de dood van de maker; daarbij gaat het recht over op de erfgenamen. De maker en erfgenamen kunnen het auteursrecht ook overdragen aan een andere partij.

Auteursrechtenvrij is het materiaal:

  • waarvan de maker 70 jaar of langer geleden is overleden;
  • 70 jaar na de eerste openbaarmaking als de maker onbekend is;
  • 70 jaar na openbaarmaking als de auteursrechthouder een organisatie is;
  • als de rechten zijn overgedragen aan Stadsarchief Rotterdam.

Wanneer u beeldmateriaal wilt gebruiken om te publiceren, hebt u vooraf toestemming nodig van de auteursrechthouders. Soms moet u betalen voor het gebruik.

Het stadsarchief kan u vertellen wie het auteursrecht heeft en hoe u die persoon kunt bereiken. Pas als u schriftelijke toestemming van de rechthebbende kunt tonen, kan het archief u de reproductie leveren.

Meer over auteursrechten en het openbaar maken van materiaal uit het stadsarchief leest u op de pagina 'publiceren en auteursrecht'.

Afbeeldingen zonder auteursrechten kunt u downloaden. Als u op de afbeelding klikt, komt deze groot op uw scherm. Links naast de afbeelding staat de knop 'Download'.

Neem contact met ons op, wij helpen u graag verder.