Notariële akten

Het Stadsarchief Rotterdam beheert de notariële archieven over de periode 1585-1935. Een gedeelte hiervan kunt u direct doorzoeken.

Notariële akten

Uw zoekacties: Bertha Mientjes - wíe? : Wijnstraat 57 - wáár?
Bibliotheek
beacon
 
 
Artikel
15616 Bertha Mientjes - wíe? : Wijnstraat 57 - wáár?
Vervaardigers:
G. (G.) Vreeburg
Jaar van uitgave:
2024
Beschrijving:
Verhaal van Bertha Mientjes en haar man Jan Castelijns en hun café in het vooroorloge Rotterdam aan de Wijnstraat 57 / hoek Vischsteeg.
Aantal pagina's:
12 pag.
Signatuur:
P 3572
Analoog/Digitaal:
Analoog
Bron:
In: Puntkomma. - nr. 22 ( mei 2024) ; pag. 22 - 33
Geografische namen:
Tijdvak:
 
 
 

Veelgestelde vragen

Een notaris is een openbaar ambtenaar. Die mag bepaalde officiële akten maken. In deze akten worden afspraken wettelijk vastgelegd. Er bestaan veel verschillende notariële akten. Bekende voorbeelden zijn het testament en de huwelijksvoorwaarden.

In notariële akten staat veel informatie over het verleden. Zo staat in testamenten belangrijke informatie over familieverhoudingen of bezittingen.

In een notariële akte is ook te zien of personen konden schrijven. Kon iemand niet schrijven, dan ondertekende die persoon vaak met een kruisje.

In de Informatie notariële akten is te zien van welke notarissen notariële akten aanwezig zijn.

Voor de periode 1585-1842 zoekt u in de database op de website of in de papieren index op de studiezaal. Voor de periode na 1842 gebruikt u de repertoria van de notarissen. In het repertorium staan beschrijvingen van de akten en nummers. Hiermee kunt u de gewenste akte vinden.

Inzien van het notarieel archief 1585-1811 kan deels via de website (voor de oudste 500 inventarisnummers) en deels via de microfiches op de studiezaal. De periode 1811-1935 is op microfiche te lezen of kan worden aangevraagd.

Neem contact met ons op, wij helpen u graag verder.