Notariële akten

Het Stadsarchief Rotterdam beheert de notariële archieven over de periode 1585-1935. Een gedeelte hiervan kunt u direct doorzoeken.

Notariële akten

Bibliotheek
beacon
 
 
Boek
20124037 Beter opbranden dan uitdoven
Beschrijving:

Vlak na zijn vijfenzeventigste verjaardag overleed Jules Deelder. Deze winter is het een jaar geleden dat hij stief. Over een jaar zonder Jules Deelder gaat deze uitgave, geschreven is door fan, kenner en Rotterdammer Anton Slotboom. Hij schreef eerder De zin van het leven ben je zelf. Hierin schetst Slotboom het leven van de Rotterdammer die van verlegen kind uitgroeide tot podiumbeest. In dit boek duikt Slotboom nog dieper in het leven van Jules Deelder. Hij gaat op bezoek bij vrienden die Jules nog iedere dag missen, bij fans die na zijn overlijden intens rouwden, en bij literaire kenners die het zeker weten: het oeuvre van Deelder wordt nooit vergeten. Nieuwe anekdotes en mooie momenten uit Deelders leven maken het boek compleet. ‘Beter opbranden dan uitdoven’, was een uitspraak die Deelder zelf graag bezigde.
Vervaardigers:
Anton (A.) Slotboom
Plaats van uitgave:
[Meppel]
Jaar van uitgave:
2020
Uitgever:
Just Publishers
Annotatie:
Op omslag ook: een jaar zonder Jules.
Aantal pagina's:
134 p.
Persoon/Organisatie:
Julius Anton (Jules) (J.A.) Deelder
ISBN:
9789089757395
Signatuur:
I B 89
Analoog/Digitaal:
Analoog
Tijdvak:
 
 
 

Veelgestelde vragen

Een notaris is een openbaar ambtenaar. Die mag bepaalde officiële akten maken. In deze akten worden afspraken wettelijk vastgelegd. Er bestaan veel verschillende notariële akten. Bekende voorbeelden zijn het testament en de huwelijksvoorwaarden.

In notariële akten staat veel informatie over het verleden. Zo staat in testamenten belangrijke informatie over familieverhoudingen of bezittingen.

In een notariële akte is ook te zien of personen konden schrijven. Kon iemand niet schrijven, dan ondertekende die persoon vaak met een kruisje.

In de Informatie notariële akten is te zien van welke notarissen notariële akten aanwezig zijn.

Voor de periode 1585-1842 zoekt u in de database op de website of in de papieren index op de studiezaal. Voor de periode na 1842 gebruikt u de repertoria van de notarissen. In het repertorium staan beschrijvingen van de akten en nummers. Hiermee kunt u de gewenste akte vinden.

Inzien van het notarieel archief 1585-1811 kan deels via de website (voor de oudste 500 inventarisnummers) en deels via de microfiches op de studiezaal. De periode 1811-1935 is op microfiche te lezen of kan worden aangevraagd.

Neem contact met ons op, wij helpen u graag verder.