Notariële akten

Het Stadsarchief Rotterdam beheert de notariële archieven over de periode 1585-1935. Een gedeelte hiervan kunt u direct doorzoeken.

Notariële akten

Bibliotheek
beacon
 
 
Artikel
2907 De dorpen van Rotterdam : tweede deel van een feuilleton uit het gelijknamige boek uit 2013 ; Kralingen
Auteurs:
Arie van der Schoor
Vervaardigers:
Arie (A.) van der Schoor
Plaats van uitgave:
Rotterdam
Uitgever:
Historisch Genootschap Roterodamum
Jaar van uitgave:
2019
Documentsoort:
Artikel
Beschrijving:
Kralingen is het laatste dorp in het land ten noorden van de rivier De Maas omstreeks 1850. Het was met ruim 1400 hectaren wat kleiner in oppervlakte dan Hillegersberg, en evenals in die gemeente bestond door eeuwenlange vervening een groot deel van de oppervlakte van Kralingen, ruwweg de noordelijke helft van de gemeente, uit water.
Aantal pagina's:
4 p.
Signatuur:
P 1707
Bron:
In: Kroniek.Magazine van Historisch Genootschap Roterodamum.- Nr. 23, oktober (2019), p. 26-29.
Trefwoorden:
Geografische namen:
 
 
 

Veelgestelde vragen

Een notaris is een openbaar ambtenaar. Die mag bepaalde officiële akten maken. In deze akten worden afspraken wettelijk vastgelegd. Er bestaan veel verschillende notariële akten. Bekende voorbeelden zijn het testament en de huwelijksvoorwaarden.

In notariële akten staat veel informatie over het verleden. Zo staat in testamenten belangrijke informatie over familieverhoudingen of bezittingen.

In een notariële akte is ook te zien of personen konden schrijven. Kon iemand niet schrijven, dan ondertekende die persoon vaak met een kruisje.

In de Informatie notariële akten is te zien van welke notarissen notariële akten aanwezig zijn.

Voor de periode 1585-1842 zoekt u in de database op de website of in de papieren index op de studiezaal. Voor de periode na 1842 gebruikt u de repertoria van de notarissen. In het repertorium staan beschrijvingen van de akten en nummers. Hiermee kunt u de gewenste akte vinden.

Inzien van het notarieel archief 1585-1811 kan deels via de website (voor de oudste 500 inventarisnummers) en deels via de microfiches op de studiezaal. De periode 1811-1935 is op microfiche te lezen of kan worden aangevraagd.

Neem contact met ons op, wij helpen u graag verder.